Türkiyede Gayrimenkul Satın Alma Hakkındaki Tüm Prosedürler

Türkiye'de bir mülk satın almak aslında birçok Avrupa ülkesinden daha kolay. Eren21 Gayrimenkul Şirketi tüm süreç boyunca orada olacak: satın almadan önce, satın alma sırasında ve sonrasında.Bir özelliğin tapu elde etmek amacıyla, bir uygulama özelliği bulunduğu bölgeye lokal Tapu Dairesine sunulmak zorundadır. Gerekli arama ve kontrolleri yaptıktan sonra tapu devri Tapu Dairesi tarafından doldurulur.Türkiye'de satıcının siciline girişte hem satıcının hem de alıcının bulunması şarttır. İşlem sırasında alıcıdan% 3,3'lük bir satın alma vergisi alınır. Bir yıllık emlak vergisi, yerel yönetim tarafından arazi için% 0,3, Fethiye bölgesinde bir ev için% 0,1 oranında tahsil edilmektedir. Tüm mallar vergi amaçları için her yıl yeniden değerlemeye tabidir.Yeni inşa edilen mülklerde, tamamlanma tarihinden itibaren üç ay içinde, alıcı bu beyanname için bir beyanname doldurmalı ve yerel yönetime teslim etmelidir. Eren21 Gayrimenkul Ajansı, bu süreçte müşterilere ilk kez rehberlik etmekten mutluluk duyar.
Bir mülkün satın alınması dört aşamada tamamlanır:
1.Aşama
Mülkün güvenliğini sağlamak için bir rezervasyon sözleşmesi imzalanır. Tesis başına 2.000 £ veya 3.000 EURO tutarında teminat alınmaktadır.
2. Aşama
Her iki tarafça da bir satış sözleşmesinin hazırlandığı ve imzalandığı bağımsız bir avukat öneriyoruz.
3.Aşama
Tapu işlemleri, hizmet bağlantıları ve banka hesabı açmak adına sizin adınıza hareket etmek üzere Eren21 Satış Sonrası departmanını atamak üzere bir Vekaletname yayımlamak üzere noter ziyareti yapın.
4. Aşama 
Başvurunun Tapu Dairesi tarafından onaylanmasının ardından (güvenlik ve mülkün yeri kontrollerinin tamamlanıp onaylanması için 2-3 ay geçmesi gerekir), mülkün tapusu, tüm ödenmemiş ödemelerin kabul edilmesi üzerine alıcıya devredilecektir. alındı. Tapu devir bedeli bu noktada tapu alım vergisi ödenir.

Türkiye'de Mülkiyet Satın Alma Giderleri

Mülkiyet satın alma aşamasında, yapılması gereken bazı masraflar vardır.

Aşağıda gerekli masrafları listeledik:

Vekalet Bedeli Gücü: Appr. 135 Euro

Türkiye'de satıcının siciline girişte hem satıcının hem de alıcının bulunması şarttır. Genel Noter'de Vekaletname vererek başka bir kişiye yetki vermek mümkündür. 
Bu, Noter ve tapu işlemleri için tüm evrakları hazırladığımız, ülkenize geri dönmüş olsanız bile sürecin sorunsuz bir şekilde yürütülmesini sağlamak için ev sahibi için vergi numaraları, vize ve ikamet ve çalışma izinlerinin açık olması.

Bir satın alma vergisi:

İşlem sırasında% 4'ü alıcıdan tahsil edilir. Ve sadece bir kez alınır.

Yıllık emlak vergisi:

Yerel yönetim tarafından arazi için% 0,3, Fethiye bölgesinde bir ev için% 0,1 oranında tahsil edilmektedir. Büyük şehirlerde bu rakamlar iki katlıdır. Tüm mallar vergi amaçları için her yıl yeniden değerlemeye tabidir.

Yıllık Mülkiyet Sigortası:

Mülkün metrekaresine göre farklılıklar gösterir.

Emlak Acentesi Ücreti
Kayıtlı ve lisanslı emlak acenteleri, her iki taraftan da gerçek satış bedelinin% 3 + KDV servis ücreti almaya yetkilidir.

Yukarıdaki bilgilerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bizi aramaktan veya e-posta göndermekten çekinmeyin.

Türkiye'de Yaşam İzni

Türkiye'de yaşamak ve / veya çalışmak isteyen tüm yabancıların, ülkeye gelişlerini takip eden bir ay içinde ve çalışmalarının başlamasından önce bir oturma izni almaları gerekmektedir.

Türkiye'de uzun süreli ikamet için başvuru sahibi aşağıdaki belgeleri yerel Emniyet Müdürlüğüne göndermelidir:

4 adet vesikalık fotoğraf
Pasaport
pasaport aşağıdaki sayfalarının fotokopileri başvuru sahibinin fotoğrafını, son girişi gösterir damganın sayfasını taşıyan sayfa, sayfa pasaportun geçerli olduğu tarihleri ​​gösterir
Her ay için 300 ABD Doları tutarındaki bir varlığa karşılık gelen bir banka ekstresi veya döviz bozdurma fişi

Çalışma izni için ikamet iznine başvurulması gereken belgeler:

4 adet vesikalık fotoğraf
Pasaport
pasaport aşağıdaki sayfalarının fotokopileri başvuru sahibinin fotoğrafını, son girişi gösterir damganın sayfasını taşıyan sayfa, sayfa pasaportun geçerli olduğu tarihleri ​​gösterir
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından verilen çalışma izninin aslı ve bir kopyası

Neden Türkiye'de Yatırım Yapılır | Türkiye Yatırım Fırsatları

Eşsiz Coğrafi Konum

Türkiye, Doğu ve Batı arasındaki kavşak noktasında, Avrupa ve Asya'yı coğrafi olarak örtüşen çok özel bir konuma sahiptir.

Güçlü Uluslararası Yatırım Kaydı

Fortune Üst 5000 şirketlerin 104 de dahil olmak üzere yabancı sermayeli şirketin (2006 sonu itibariyle) fazla 15.000 tecrübe, üstün bir yatırım olarak Türkiye'yi onaylar.

En Hızlı Büyüyen Ekonomi 

2010 yılında AB ile kıyaslandığında dünyanın en büyük 16. ekonomisi ve 6. en büyük ekonomi

Düşük Vergi ve Teşvikler

Yabancı şirketlere sağlanan indirilmiş vergi avantajları ve teşvikler.

Büyük Bir İç Pazar

74 milyonluk nüfusu ve artan tüketici satın alma gücü ile Türkiye, yatırımcılara devasa ve dinamik bir iç pazar sunuyor.

Altyapı

Ulaştırma, telekomünikasyon ve enerji alanlarında yeni ve oldukça gelişmiş teknolojik altyapı

Yüksek Nitelikli, Rekabetçi İşgücü

Genç, dinamik ve iyi eğitimli Türk işgücü, yetenekleri ve öğrenme kapasitesiyle tanınır ve rekabetçi işgücü oranları, endüstriler için son noktayı sunar.

Enerji Kaynaklarının Ağ Geçidi

Türkiye, dünyanın gelecekteki enerji rezervleri olarak kabul edilen batıdaki Ortadoğu, Hazar petrolü ve Orta Asya doğalgazının girişinde yer almaktadır.

Bu kategoride ürün bulunamadı.